во , ,

16 Луѓе кои се нашле во неочекувани ситуации

Нашиот секојдневен живот е возбудлив и честопати имаме искуства кои се малку поинакви од она на што сме навикнати. Ова се моменти кога сме биле фатени неподготвени. Сепак, многу од овие моменти често се придружени со смеа и кога ќе се потсетиме на тоа, се насмевнуваме и се чувствуваме среќни, што позитивно влијае на нашите животи.


1. „Минатата недела почнав да работам како пчелар.“

2. „Го слушнав моето куче како си игра со нешто во другата соба“.

3. „Денес случајно се заклучив во соба, а мојот цимер не е дома, се разбира“.

4. „Птица удри директно во прозорецот и остави трага“.


5. „Чекав 5 години да процвета овој кактус. Бев на 5-дневно патување кога го забележав ова“.

6. „Птицата многу прецизно погоди во дупчето за пиење на моето кафе“.

7. Моментално сум заглавен во лифт во мојата станбена зграда, ми рекоа дека има околу 40 минути до доаѓањето на техничар, а морам да одам во тоалет“.

8. „Бев прилично возбуден што мојот подарок за Денот на татковците дојде порано“.

9. „Утрово татко ми мораше да биде ослободен од заклучениот тоалет“.

10. „Ги ставив ребрата, седнав да работам и еве сме 2 часа подоцна“.

11. Работам од дома и излегов да пијам кафе и така нема шанси некој да разбере, но универзумот мислеше поинаку“.

12. „Претпоставувам дека не треба да ставате стаклени прозорци на тревата кога е 22 ° C“.

13. „Мојот пријател падна по скалите во нашиот стан од Airbnb“.

14. „Нема подобар почеток на денот од тоа да испуштите тегла полна со сјај“.

15. „Ја преполовив пицата кога забележав дека во кутијата има огромен отпечаток“.

16. „Денес ја отворивме кутијата и откриеме дека мувлата среќно ни ги јаде пасошите“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледаат денес 16 возрасни деца на познатите личности?

Трпе и Перо работеле во иста фирма. Дошло време за летен одмор па се мислеле како да му кажат на шефот …