во ,

16 Омилени познати личности кои ќе наполнат 60 години во 2022 година

Сите сакаме да ги гледаме нашите идоли вечно млади и подготвени во секој момент да освојуваат нови креативни хоризонти. Но, времето лета со брзина на светлината и во 2022 година многу од нашите омилени ќе ја прослават својата 60-годишнина.

Том Круз, 3 јули

Џон Бон Џови, 2 март


Џејн Сибет, 28 ноември

Деми Мур, 11 ноември

Марсија Крос, 25 март

Фелисити Хафман, 9 декември

Чак Паланиук, 21 февруари

Боб Оденкирк, 22 октомври

1998 година

2020 година

Ралф Фајнс, 22 декември

Метју Бродерик, 21 март

Весли Снајпс, 31 јули

Дејвид Финчер, 28 август

Стив Карел, 16 август

Мишел Јео, 6 август

Џоди Фостер, 19 ноември


Џим Кери, 17 јануари


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Луѓе кои не успеале да предвидат се

19 Докази дека понекогаш работите не се толку јасни како што изгледаат