во ,

16 Подароци кои воодушевија

Реклама

Да се ​​дојде до оригинален подарок за некој близок не е толку лесно. Треба да ги земете предвид неговите желби, вкусови и потреби, сите модерни трендови и да се обидете да додадете малку хумор – понекогаш сето тоа е потешко отколку успешно да положите испит по некоја сложена тема.

„Мојот подарок за Денот на вљубените. Беше тешка година и се гледавме само преку видео повици“.

  • „Ќе се сретнеме за 10 дена и ќе ја запросам веднаш штом ќе слета авионот.“

„За Божиќ ми дадоа 2 килограми излупени ф’стаци.“

„Подарок за пријателите кои сакаат смути“

„Мислам дека таа не ги цени моите подароци. Но, таа е толку убава“.

„Неодамна беше исечено дрво во близина на нашата куќа. Денеска ме застана едно момче и ме праша дали ова е мојата куќа и дрво. И потоа го извади ова“.

„Мојот ресторан беше затворен и останав без работа. Менаџерот ми го даде ова“.

„Добив перница со слики од мојата неодамна почината мачка.“

„Давателот знаеше дека мачката е мојот најдобар пријател. Кога го отворив подарокот, очите ми се наполнија со солзи“.

„Вкупната тежина на овој свадбен подарок е 12 килограми. Младенците ќе имаат многу работа на првата брачна ноќ“.

„Татко ми нацрта слика од моето куче за мојот роденден“.

„Еден пријател ми го подари најдобриот подарок во мојот живот. Го направи сам за 4 дена“.

„Мојата сопруга ми подари одличен подарок за Денот на татковците – станица за чистење риби.“

„Еден од постарите пациенти ми даде ЛЕД светилки.“

„Тој напиша прекрасна белешка во која вели дека сака да помогне да заштедам пари во ова неизвесно време. Фала!”

„Како дете, мојот пријател навистина сакаше кутија за ручек со овој покемон во неа.“

„Неговото семејство беше сиромашно и тој не можеше да си го дозволи тоа. По многу пребарување, ја најдов кутијата за ручек за која сонуваше пред 18 години“.

„Три пати ја одложувавме нашата венчавка, но на крајот успеавме да се венчаме. Мојот сопруг отсекогаш сонувал за куче, па му подарив кученце на овој важен ден“.

Кои подароци ви се најнезаборавни?


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Цртани ликови инспирирани од реалните луѓе

Што прават сега 8 познати личности кои мистериозно ја напуштија сцената?