во ,

16 Познати личности кои ќе наполнат 60 години во 2022 година, дури и ако е тешко да се поверува


Сите знаеме дека стареењето е неизбежно, но некои познати личности се чини дека не се засегнати од тоа. Затоа веста дека оваа година ќе наполнат 60 години ни дојде како изненадување. Можеби некои од нив се вашите омилени.

1. Холивудската легенда Том Круз на 3 јули го прослави својот 60-ти роденден.

2. Деми Мур на 11 ноември полни 60 години.

3. Омилениот комичар Стив Карел на 16 август ќе наполни 60 години.

4. Двократната оскаровка Џоди Фостер ќе го прослави својот 60-ти роденден на 19 ноември.


5. Англискиот актер Ралф Фајнс на 22 декември ќе го прослави својот 60-ти роденден.

6. Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ Фелисити Хафман полни 60 години на 9 декември.

7. Комичарката Рози О’Донел го прослави својот 60-ти роденден на 21 март.

8. Весли Снајпс на 31 јули наполни 60 години.

9. Актерката Џоан Кјузак на 11 октомври ќе го прослави својот 60-ти роденден.

10. Пејачот на Red Hot Chili Peppers, Ентони Киедис, на 1-ви ноември полни 60 години.

11. Џина Гершон, ѕвездата на „Ривердејл“, „Стриптизери“ наполни 60 години на 10 јуни.

12. Пола Абдул наполни 60 години на 19 јуни.

13. Легендарниот музичар Џон Бон Џови на 2 март наполни 60 години.

14. Ѕвездата на „Очајни домаќинки“, Марсија Крос наполни 60 години на 25 март.

15. Роденденот на Џенифер Џејсон Ли веќе помина – таа наполни 60 години на 5 февруари.

16. Џим Кери го прослави својот 60-ти роденден на 17 јануари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

22 Црни мачки кои носат само смеа и радост, пркосејќи им на стереотипите

15 Луѓе кои само сакале да се нахранат нормално, но не им успеало