во , ,

16 Примери за тоа како веѓите можат да го променат лицето подобро од пластиката

Очите се прозорец кон душата. Додека веѓите се нивната елегантна рамка. Обидувајќи се да ги направиме нашите очи поизразени, трендовите во однос на обликот на веѓите се менуваа многу пати – веѓите беа тенки и закривени или дебели и бушави. Модните икони од своето време беа подготвени дури и да ги избричат ​​веѓите за да ја добијат посакуваната форма.

Мадона

Викторија Бекам

Џесика Алба

Меган Фокс

Лејди Гага

Анџелина Џоли

Парис Хилтон

Џенифер Лопез

Селена Гомез

Пенелопе Круз

Дру Баримор

Кристина Ричи

Шарлиз Терон

Гвинет Палтроу

Гвен Стефани

Хатавеј

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Работи кои најверојатно дошле од друга планета

Девојка која пресоздава облека на познати личности дома и која ги надминува оригиналите