во , ,

16 Работи кои ако ги препознаете – официјално сте остареле

Од дискови, преку CD-а до „GameBoy“, ништо не ги издава нашите години како почетоците на технологијата.

Твитер корисниците споделуваат фотографии од реликтите на историјата, за да откријат колку години имаат, а од нивните фотографии може да се тестирате и вие.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

24 Фотографии докажуваат дека глупавоста е бесконечна

Авантуристички лик плови низ целиот свет со својата кокошка