во , ,

16 Смешни мемиња кои ќе ги разберат само жените

Реклама

Од неуспешни туторијали за шминкање до паники во љубовните врски, што ги мачи девојките?

Хит шеги на сметка на женските „маки“:

Што губев најмногу за време на детството:

Кога сакам да сум му лута, но свесна сум дека тој е добра личност и понекогаш претерувам малку.

Јас, кога треба да си легнам порано:

Кога го чистам нередот од мојот живот затоа што ѝ ја дадов целата моја љубов на погрешна личност:

Каде сакам да бидам vs. каде сум:

Кога личноста со која сакам да излезам вечер почнува да раскажува колку е уморна:

Кога 3 пати по ред прашав „што“ и повторно не разбрав што ми кажаа:

Погледот кој си го споделувам со најдобрата пријателка кога ќе уловиме нешто кое никој друг не го гледа:

Јас откако ќе експериментирам со 5 нови туторијали за шминкање од интернет:

Кога луѓето мојата љубезност погрешно ја толкуваат како додворување:

Јас, кога „полека умирам“ затоа што некој не ми обрнува внимение:

„Престани да се однесуваше детинесто“, ми велат, а јас…

Кога ќе сфатиш дека сакаш да минуваш време сама со себе и самата на себе си си многу забавна:

Кога ќе помислам дека партнерот не ме сака како порано и не знам дали е интуиција или параноја:


Јас, кога ми доцни менструалниот циклус 7 минути:

Јас, кога мислам дека изгледам слатко во фармерки со висок струк:


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Фотошопирани фотографии каде цртани ликови се идеално вклопени во рандом инстаграм фотки

20 Фотографии кои покажуваат зошто Русија се разликува од остатокот на светот