во , ,

16 Уникатни производи кои се создадени за да го направат клиентот среќен

Реклама

Дизајнерите и маркетерите можат бескрајно да се натпреваруваат во креативноста, но победникот секогаш ќе биде оној кој ја фаворизира практичноста. Кога производот може да ги реши проблемите што неговите конкуренти не можат, изборот на купувачот станува јасен.

Ова поле покажува колку млеко останало внатре.

„Мојот тетратка има вграден калкулатор.

Оваа шолја е направена од желе и можете да ја јадете.

Капакот на оваа шолја за кафе има посебна вдлабнатина за носот.

Мебелот на ИКЕА сега доаѓа со пластични држачи за лесно навртување

„Има дупки во амбалажата за да можеме лесно да ја исцедиме водата.

„Металната полица што ја купи мајка ми дојде со пар ракавици за да го заштити лицето што ја составува од случајно да се исече“.

„Мојот нов лист има етикети на кои пишува „страна“ и „горе или долу“.

„Кутиите за суви марамици што ги користам на работа имаат крпи со различни бои на дното за да биде јасно дека не останале многу“.

Оваа кутија може да каже дали добавувачот бил внимателен.

Компанијата ги означува компирите со ласер за да го намали отпадот. И тоа е погодно за клиентите: нема потреба да се занимавате со налепници.

„Има линија на мојата лажица која го покажува центарот на гравитација.

  • Ја видов оваа лажица и решив да ги обележам сите мои прибори на ист начин.

„Најдов продавница каде што можете да внесете стар држач за свеќа и ќе ви продадат нова свеќа за 50% попуст“.

„Моето шише за шампон има список на сите состојки и нивните функции.

Овој USB-кабел може да се користи за опрема со различни конектори.

„Има парче ткаенина сошиено во внатрешноста на мојата кошула за да ги исчистам очилата.

Што претпочитате – практичност или кул дизајн?


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Плавуша го прашува своето ново момче…

Како изгледаат 19 познати личности од старата и новата генерација на иста возраст