во ,

16 Фотографии докажуваат дека животот во Јапонија е една сосема поинаква приказна

Во Јапонија разгалувањето на кучињата како да се бебиња оди дотаму што дури ги шетаат во бебешки колички.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Јапонија е посебен универзум, а фотографиите од секојдневието таму се доказ за тоа.

Фото докази дека животот во Јапонија е поинаква приказна:

Во јапонските салони за убавина кога ви ставаат шампон на косата ви го покриваат лицето со салфетка за да не ви ја уништат шминката и за да ви дозволат да се релаксирате.

На многу јавни места не смеете да ги прикажувате јавно тетоважите, па така ако одите во фитнес центар ќе треба да ја покриете тетоважата со фластер.

Во лифтовите во некои хотели има тоалети за итни случаи.

Има метро линија наменета само за жени.

Чевли поставени на начин да не пренесуваат нечистотија на подот.

Во пренаселениот Токио сѐ почесто се градат ултра тесни куќи.

Оброк во јапонска болница:

- Следна Страница -


Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фризер од Пакистан потстрижува со ножеви, оган и парчиња стакло

Во Дубаи отворен највисокиот „бескраен“ базен на светот – сцени од кои ќе се импресионирате