во ,

16 Фотографии кои ги откриваат тајните од зад сцената на нашите омилени филмови и ТВ серии

Многу актери треба да поминат низ големи трансформации кога се подготвуваат за улога. А за филмови како „Аватар: Патот на водата“ или „Железниот човек“ шминката и различната облека често не се доволни.

Ова е моментот кога специјалните ефекти и CGI влегуваат во игра, трансформирајќи ја човечката форма во водно суштество или суперхерој. Благодарение на снимките од зад сцената, можеме да дознаеме повеќе за тоа како се случува филмската магија на снимањето.

1. Еве како актерската екипа на Avatar: The Last Airbender го сними филмот.

2. Како се снимени сцените на Thing сцените во „ Wednesday“.

3. Џејми Кембел Бауер одговара на телефонски повик додека се подготвува на сетот на Stranger Things.

4. Чедвик Боузман позира со Рокет на сетот на Avengers: Endgame

5. Снимање на интензивната сцена за „Squid Game“

6. Актерската екипа на „Пријатели“ вечерала пред снимањето на последната епизода од шоуто.

7. Одмор на сетот на The Handmaid’s Tale.

8. Педи Консидин се подготвува за снимање во „Куќата на змејот“.

9. Хенри Кавил на снимањето на Лигата на правдата на Зак Снајдер.

10. Како Мејбел Кадена снима сцена со борба за Black Panther: Wakanda Forever.

11. Вака Гал Гадот снима сцена за Бетмен против Супермен: Зора на правдата.

12. Николас Кејџ позира откако протезата на торзото го натера да изгледа 20 килограми потежок за филмот „Adaptation“.

13. Она што го гледаме во Конг: Островот на черепите, наспроти она што се случува зад сцената.

14. Креирање на оделото на Iron Man.

15. Како изгледа комплексот од Beauty and the Beast без CGI.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Па, бев на опера. Бев во мустаќите на диригентот, прекрасно беше, се додека тој не кивна…

19 Познати личности кои веднаш се трансформираат кога искрено се смеат