во , , ,

16 Фотографии кои докажуваат дека вистинската љубов е безвременска

Реклама

Времето навистина е тест за секоја врска. Да се ​​одржи искрата во живот по многу години не е мала работа. Но, многу парови докажуваат дека во свет каде што бајките не постојат, сè уште постои такво нешто како среќа до крајот на животот.

1. „Истата плажа во Ла Јола, април 1984 година и април 2014 година, точно 30 години разлика“.

2. „Тогаш (1985) и сега. 2 деца, исто толку заљубени денес како што бевме тогаш“.

3. „Мама и тато, некогаш и сега“.

4. „Моите баба и дедо, некогаш и сега“.

5. „50 години подоцна“.

6. „Јас и мојот сопруг пред 12 години на денешен ден“.

7. „Моите пријатели во 1988 година и во 2014 година. Тие се најкул двојка што ја знам“.

8. „Моите родители денес слават 40-годишнина. Некои работи никогаш не се менуваат.”

9. „Заедно од средно училиште“.

10. „Овој јуни ќе се омажам за мојата сакана од детството. Ова сме ние во 1991 година и сега“.

11. 9 години подоцна тие се уште се совршени.

12. „Ќе се омажам за мојата средношколска љубов“.

13. „Пред 10 години замолив една симпатична девојка да излеземе. Денеска и предложив брак. Колку брзо минува времето!”

14. „Нашата фотографија од денот на свадбата од 1992 година е пресоздадена 25 години подоцна во 2017 година“.


15. „50 години подоцна… Моите баба и дедо, среќни како и секогаш!“

16. „Тогаш и сега, 50 години подоцна“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сигурно сте имале лош ден…

Една професорка им рекла на учениците: Кажете нешто „Очигледно“…