во ,

16 Фотографии кои ќе ви го подобрат расположението

Да се ​​најде хумор во која било ситуација, без разлика колку е сериозна или глупава, е талент што малкумина од нас го поседуваат. А снимањето на тие моменти и споделувањето со сосема непознати на интернет со надеж дека ќе им го разубави денот е навистина ретка појава.

1. „Налетав на оваа фотографија што ја направив во 2004 година на улицата на која живеев. Како се случило ова? Не знам.”

2. „Чекам да ми се обнови возачката дозвола, но немам хартија со мене“.

3. „Како моето куче седи во автомобилот“.

4. „Играње криенка во болничката соба на мојот син“.

5. „Добив комично голема лажица“.

6. „Направено од мене и еден пријател“.

7. „Мојата жена има ќебе за тортилја, па добив ќебе со сирење за да можеме да направиме ќебе кесадила“.

8. „Моето 2-годишно дете дојде до генијална идеја да го постави пилето на скејтборд“.

9. „Мојата партнерка мрази „нормални“ украси за вљубените, се шегува дека единствениот букет што таа го сака е пилешки мезеи и лебници. Тоа е она што таа и го доби“.

10. „Скриј се“.

11. „Моето гладно момче сака кора – се однесува како да го држам цело време гладен“.

12. „Имав професор на колеџот кој не сакаше никој да се чувствува изоставен на Денот на вљубените, па донесе кутија за секој да може да избере „подарок“ што ќе го однесе дома“.

13. „Нашето еднооко и неодамна 3-ножно куче штотуку ја доби својата инвалидска количка!

14. „Мојот дедо сè уште ги има неговите балони што ги добивме пред неколку недели откако излезе од болницата“.

15. „Доаѓа со предупредување“.

„Поминаа 0 дена откако удрив некого без причина.

16. „Рори беше стерилизиран и ѝ ја подари на жена ми најнеизвесната насмевка“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Едниот вели: „Вујко ми е свештеник и го викаат Пречесниот“

Докторе помогнете ми, ме касна пчела!