во ,

16 Цртежи за секојдневието со скриена порака, која ќе мора сами да ја одгатнете

Уметникот од Израел, Yuval Robichek, ги црта веројатно наједноставните илустрации кои постојат.

Овие илустрации се огледало во кое секој може да се препознае и токму тоа е уникатноста на неговите дела.

Пролистајте, сигурно нема да останете рамнодушни:

Што мислиш?

8 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Смешни фотографии кои прикажуваат како изгледа семејниот живот во вистинското светло

20 Морничави фотографии од Шангај кој е празен поради коронавирусот