во ,

16 Чевли што е тешко да се поверува дека некој некогаш би ги носел

Чевлите изминаа долг пат низ годините, и додека започнаа како едноставно парче облека, тие еволуираа во вистински модни изјави. Има толку многу разновидност за секој да избере, што дизајнерите сметаат дека можат да преземат некои ризици. Така на крајот гледаме парови кои не изгледаат многу конвенционално или погодни за секојдневниот живот. Или можеби има луѓе кои имаат храброст да носат некои од овие чевли надвор од нивните домови.

1. Чаши за чај Алис Малис.

2. „Само што нарачав овие и знам дека сите сте љубоморни“.

3. Зарем не изгледаат удобно?

4. „Подобро да не го допираш мојот нов McSneakerz“.

5. „Сосема нормален чевел со глави на Барби забележан во локален трговски центар“.

6. „Ги видов на еден дечко во Токио. Дали би ги носеле?’

7. “Колку нозе има на оваа слика?”

8. „Што направи мајка ми со старите чевли“.

9. „Жолти чорапи во проѕирни чевли“.

10. Кујнски чевли.

11. „Удобни влечки со каменчиња“.

12. „Што мислите за моите дрвени чевли?

13. „Никогаш не мислев дека ќе видам чевли што личат на вистински копита од камила, но еве ги“.

14. „Овие 3-Д печатени чевли“.

15. „Имавме Таен Дедо Мраз на работа и ги добив овие чевли“.

16. Крзнените папучи на Гучи изгледаат пријатно, нели?


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Си биле двајца другари, велешанец и тетовчанец. После извесно време паѓа договор да се сретнат…

Плавуша го прашува своето ново момче…