во , ,

17 Луѓе кои најдоа импресивни наоди онаму каде што најмалку очекуваа

Секој ден научниците откриваат нешто ново и откриваат неверојатни тајни. Неодамна геодетите во општина Неграр во Италија открија древен мозаичен под кој би можел да биде најголемото откритие оваа година. Во оваа статија можете да најдете фотографија од овој мозаичен под и други неверојатни работи за кои е тешко да се поверува дека воопшто постојат.

1. “Речиси недопрен римски мозаичен под!”

Реклама

2. „Оваа геометриска шема ја најдов под кората на дрво во шумата. Дефинитивно е органска“.

3. „Мојот пријател најде порака во шише додека беше на риболов“.

4. „Ја најдов карпа на прошетка на плажа“.

5. „Денес на земја најдов банкнота стара речиси 100 години“.

6. „Ја скршив оваа карпа и најдов 2 вида фосили“.

7. „Вчера ја најдов оваа порака во шише на островот Флореана во Галапагос“.

8. „Мојот брат ја најде оваа „животна сијалица“ на една австралиска плажа. Сè околу неа беше живо и можеше да лебди“.

9. „Мојот пријател штотуку ја најде оваа мала статуа. Археолозите во музејот му рекле дека најверојатно е од гроб од пред 3.000 или 4.000 години“.

10. „Мојот пријател го подели ова дрво и најде врв од стрела“.

11. „Местото каде што работам порано беше фабрика за Кока Кола и го најдов ова старо шише“.

12. „Оваа римска монета ја најдов во Франција. Императорот Константин I, удрил во Трир (Тревери) Германија, веројатно бронза од 306 до 337 п.н.е.“.

13. „Голф топче внатре во дрвото“

14. „Играчката свиња на моето куче има уште една свиња внатре“.

15. „Внатрешноста на нараквицата на ќерка ми е направена од линијар“.


16. „Едно парче од рачката на ножот ми се откина и на него се гледа слика од семејство“.

17. „Мојот пријател го најде ова во асфалтот“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Фотографии кои се како сончев зрак во дождовен ден

Фотографии кои не натераа да извикнеме: „Колку брзо лета времето!“