во

17 Миленичиња чиј изглед е навистина застрашувачки

Научниците одамна утврдија дека гледањето на преслатки слики од мачиња и кученца има позитивно влијание врз нас, не само што ни помага да се бориме со стресот, туку и ја зголемува нашата продуктивност и концентрација. Но, дури и најслатките миленичиња понекогаш можат да не исплашат и да го надминат секое чудовиште од хорор филмовите. Тие само треба да се прикрадат незабележано или да направат страшно лице.

1. Оваа мачка изгледа вака

2. “Сите останете таму каде што сте!”

3. Ако имате мачка без влакна, подгответе се за кошмари.

4. Ваквата слика по будењето ќе ве расположи подобро од секое кафе и будилник.


5. „Го сликав нашето куче како зева“.

6. Ако грофот Дракула беше мачка.

7. „На нашето пиле ставивме пластични раце од Т-рекс“.

8. „Насмевката на Џексон искрено ми предизвикува морници“.

9. Дали забележувате страшно лице во профил?

10. „Го фатив кучето на мајка ми како си игра со завесите и решив да направам симпатична слика, но еве што излезе“.

11. „Тој седи така веќе 15 минути. Почнува да ме плаши“.

12. „Најмладото од моите кучиња сака да се крие во канцеларија и да ме гледа. Таа е генерално многу симпатична, но понекогаш изгледа морничаво. Ја сакам.”

13. „Мислам дека прекинав некој ритуал“.

14. „Кучето сака да гледа во мојата канцеларија во подрумот. И секој пат кога ќе погледнам нагоре, моето срце речиси ми скока од градите“.

15. „Го видов ова денес на мојата рута за испорака на пошта. Да речеме дека можам да се справам со куче, но не и со куче со секира“.

16. „Кога моето куче се прозева, тоа се претвора во Веном.“.

17, „Видов како кива врана“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Случаи, кога ќерките го копираат стилот на нивните познати мајки

11 Познати личности на кои не им пречи да стапнат на црвениот тепих со своите семејства