во , ,

17 Пронајдоци од бит-пазари и распродажби кои дефинитивно не импресионираа


На сите ни е познато чувството кога ќе се заљубите во нешто во продавница на прв поглед и едноставно не можете да заминете без да го купите. Па и ако можете да заштедите пари, тоа ти е како празник. Винтиџ огледало или стаклено ѕвоно за торта во боја на виножито случајно пронајдена во темен агол на антикварница или на распродажба во гаража, може да донесе вистинска радост и чувство „Тоа е вистинското!“ некому.

1. „Налетав на оглас за продажба на ова огледало. На мојот сопруг и мене ни требаа 4 часа за да го купиме“.

2. „Ја видов оваа прекрасна чинија и ѕвоно за торта и буквално ги грабнав во истиот миг“.

3. „Ги видов овие во огласот на соседот кој требаше да се пресели и ги зедов“.

4. „Пронајдов супер чанта!“


  • Посакувам да бев доволно кул за да носам една ваква.

5. „Ги собирам од битпазари и распродажби и ги фарбам“.

6. „Ги најдов овие фигури во антикварница во Јапонија“.

7. „Го видов ова богатство во еден двор и веднаш го купив“.

8. “Конечно, мојата мачка има кревет!”

9. „Имам ваква евтина винтиџ лампа. Заљубена сум во неа. “

10. „Оваа масичка ја најдов во оглас на Интернет. Прекрасна е!“

11. „Ја најдов на разпродажба.“

12. „Сакам витражи. Го зедов овој сувенир “Јужна Роза” од Нотр Дам за скоро без пари!

13. „Ја купив оваа прекрасна маса на оглас“.

14. „Овие гумени чизми со украсни потпетици ги најдов во локална продавница на старо. Токму ова ми требаше!“

15. „Еве една честитка со флип-апостолки за плажа што ја најдов во продавница“.

16. Видете ја само оваа јака!

17. „Ја земав оваа лампа во стил Тифани бесплатно бидејќи беше скршена, но ја поправив за 10 минути“.

18. „Чекав 2 недели додека антикварницата да ја намали цената и се молев никој да не ја купи“.

19. Овие столчиња од распродажба, ги претвораат оние што седат на нив во ангели.

Бонус: „Сакам предмети од 70-тите. Сето ова го собирам од распродажби со години“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Дошол Мујо во бирото за вработување…

Сообраќаен полицаец застанува колона од неколку возила и почнува со ред „да тресе“…