во , , ,

17 Работи кои најверојатно дошле од друга планета

Реклама

Со сите камери и паметни телефони таму, не е невообичаено луѓето да прават чудни и уникатни фотографии одвреме-навреме. Некои излегуваат смешни, а понекогаш и целосно ја искривуваат нашата перцепција за она што е реално. Подолу, заокруживме 17 фотографии кои изгледаат како да се направени на алтернативна Земја во мултиверзумот.

1. „Овој е снешкото што јас и жена ми го направивме“.

2. „Ќе признаам дека е задоволувачко – додека не сфатите дека е невозможно да ги измиете рацете без да се напрскате“.

3. „Го нарачав овој мал предмет и пристигна во пакување 24×16×8, полно со материјал за пакување“.

4. „Оваа салата слична на лазања“.

5. „Семејна бања“.

6. „Најдобрата загатка за личноста која поставува дрвени подови“.

7. „Вака жена ми сече парчиња торта“.

8. „Отидов во продавница за време на снежна бура и ги најдов овие чудни шари на хаубата на мојот автомобил“.

9. „Баба ми купи стан изграден во 2018 година и само што го забележав ова…“

10. „Понекогаш моите прсти стануваат смртно бледи“.

11. „Кога се обидувам да се насмеам, половина од устата не ми се крева нагоре“.

12. „Овој автомобил со шевови“.

13. „На прагот ми беше оставен пакет и кога го отворивме, го најдовме ова“.

14. „Имам лажица со Николас Кејџ“.

15. „Оваа свеќа“.

16. Има очи на тилот.

17. „Штикли со кисели краставички“.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сакам плата 20.000 денари…

16 Примери за тоа како веѓите можат да го променат лицето подобро од пластиката