во ,

17 Фотографии кои не потсетуваат колку брзо лета времето

Додека ги гледаме старите семејни фотографии, се потсетуваме колку навистина е скапоцен, но минлив животот. И кога некои луѓе имаат одлична идеја да ги рекреираат истите фотографии години подоцна, забележуваме дека времето навистина го трансформира нашиот изглед. Она што е уште поимпресивно, сепак, е дека има неколку работи кои остануваат непроменети и покрај децениите што минуваат, без разлика дали се работи за вистинска насмевка или треперење во нашите очи.

1. „Истите свадбени комбинации 60 години подоцна“.

2. „Тор пред и сега“.

3. „Мајка ми во 1966 година и денес, сè уште ја носи истата кошула 55 години подоцна“.

4. „Татко ми ме држи како бебе, а јас со новородениот син“.

5. „Сите овие години подоцна и сè уште е нејзината омилена играчка“.

6. „Мојот дедо, 80 години подоцна!

7. „Мојата ќерка и нашето куче, 12 години подоцна“.

8. „Ја држам мојата девојка на дипломирањето во 2002 година. Ја држам уште поцврсто кај неа во 2020 година“.

9. “The Wiggles и јас, 13 години подоцна!”

10. „Мојата сопруга и јас во 1977 година и сега во 2022 година“.

11. „Истиот чевел, 3 години подоцна“.

12. „Мојата пријателка и нејзиното куче, пред и 14 години подоцна“.

13. „Јас како момче во 1965 година со нов модел на авион. И јас 56 години подоцна со изненадувачки божиќен подарок – идентична реплика“.

14. „Еве ја мојата мачка, 2 години подоцна“.

15. „Моите родители ја рекреираа нивната фотографија од меден месец 40 години подоцна“.

16. „Моето мало момче не ми дозволи да го држам оваа година, но еве го уште една година подоцна!

17. „Мојот прадедо Бил имаше 18 години во 1952 година, а денес 87 години“.

Дали често се навраќате на старите фотографии? Дали некогаш сте се обиделе да рекреирате стари фотографии децении подоцна?


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Отворил Мујо аптека. Го замолил еднаш Хасо да го замени…

17 Духовити деца кои ги надмудрија сите и го победија системот