во , ,

17 Фотографии кои се премногу интересни за да се пропуштат


Одењето по улицата по која минувате секој ден може да испадне уникатно и авантуристичко кога најмалку очекувате. Можеби ќе видите нешто што никогаш порано не сте го забележале, а што ќе ве натера да го цените животот и неговите чуда многу повеќе. Или тоа може да биде нешто што некој друг го направил и оставил таму за да ги воодушеви сите други.

1. „Куче службено што носи кучешки крокс“.

2. „Ова снежно зајаче го најдов за време на прошетка“.

3. „Само уште еден облачен, дождлив ден – и девојка која ужива во својот магичен свет на меурчиња…“

4. „Начинот на кој светлината се филтрира низ ова дрво и се прекршува од маглата“.


5. „Оваа фотографија ја направив во сад со запалени Cheetos изгледа како организам под микроскоп“.

6. „Оваа верверица со парче пица“.

7. „Мојот држач за темјан“.

8. „Гулаб удри во мојот прозорец и остави совршен отпечаток“.

9. „Новата фризура на овој лист“.

10. „Дрвото во мојот двор има ореол“.

11. „Најсветлата сина опашка што сум ја видел на скинк“.

12. „Најдов лажица залепена за ѕид“.

13. „Лозата порасна околу ова мало дрво и дрвото го проголта, правејќи да изгледа како змија да се обвиткала околу дрвото“.

14. „Имам јајце со бела жолчка“.

15. „Оваа куќа што ја видов денес имаше многу покриви“.

16. „Верувам дека ова е во Чешка. Го посетив местото додека бев со моето семејство во Германија (јас сум во портокаловата боја).“

17. „Го оставив џогерот надвор и на него порасна трева“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

17 Миленичиња кои се претворија во прекрасни џинови

17 Луѓе кои ризикуваа и драстично го променија својот изглед