во , ,

17 Фотографии ја прикажуваат неверојатната, футуристичка архитектура во Сингапур

Сингапур е еден од градовите со најспектакуларна архитектура на светот. Шетањето по неговите улици изгледа како сцена од научно фантастичен филм.

Фотографот Andy Yong преку серија фотографии ја доловува убавината на инспиративниот Сингапур.

Тој сака светот да ја види убавината на ова магично место.

Отпатувајте на кратко во градот/држава Сингапур:

Фотограф ја прикажува неверојатната, футуристичка архитектура во Сингапур

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Долго време рибарите?

15 Реалистично брутални илустрации кои ги опишуваат целосно нашите животи