во , ,

18 Деца кои секојдневно го тестираат трпението на своите родители

Да се ​​биде родител не значи само да можеш да менуваш пелени, да ги провериш домашните задачи или да му ја читаш истата книга на вашето дете по 101 пат. Мајките и татковците треба само да имаат смиреност на тибетски монах, неисцрпно трпение и да бидат подготвени за секакви непредвидливи ситуации.


„Ќерка ми се прикраде зад мене“.

„Моите деца направија дупка во барбаронот и тони топки од стиропор летаа насекаде“.

„Му реков на син ми да го стави газираниот пиалок во фрижидер. Го ставил во замрзнувачот“

Дете кое учи да оди. Маркер. Заспаниот сопруг. Резултатот.


„Мојот син ме праша за чоколаден сладолед од ванила. Јасно ми е дека одгледувам „чудовиште““.

„Ќерка ми ме однесе да возам ролери за Денот на мајката“

„Детето направи супа од се во фрижидерот. Да, токму во неговиот автомобил. Да Добро сум”

„Изгледа дека ќерка ми оставила сина креда во џебот, а јас ја открив дури по целосен циклус на сушење.

„Син ми ми направи сендвич со сенф.“

„Мојата ќерка штотуку откри што ќе се случи ако заборавите да ставите вода во инстант тестенините пред да ги ставите во микробранова печка.“

„Мојот син рече дека нема поим како влегло ова во тоалетот…“

„За малку ќе доживеав срцев удар кога погледнав на задното седиште во автомобилот после работа. И сето тоа затоа што ќерка ми ја стави својата кукла на седиштето во автомобилот“

„Мојот син ме уверува дека ги хранел мачките“

„Детето ми го фрли телефонот во оган“.

„Вечерва ја научив ќерка ми да вози…“

„Го прашав син ми дали му треба нова четка за заби. Тој рече не”

„Не можете да го најдете далечинското? Треба да е некаде наоколу. На пример во…“

„Мојот син почна на училиште оваа година. Ова се неговите чевли по 8 дена учење“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 Актери кои се негативци на екранот, но навистина мили луѓе во реалниот живот

Не бива Милке , не се издржуе повише ќе се разведу…