во , , ,

18 Жени кои не се плашеа радикално да ја променат косата и сега изгледаат неверојатно како и секогаш

Реклама

Пресекување, боење во неонско зелено или експериментирање со крој е понекогаш сè што и треба на жената за да ги размрда работите со драстична трансформација на косата. А црешата на сето тоа е да излезе од фризерскиот салон и да изгледа како холивудска ѕвезда со самодоверба која пука низ покривот.

1. Изгледа многу поздраво и подебело, а изгледате како да сте симнале тежина!

2. Бев исплашена, но го направив големиот чекор и всушност го сакам.

3. Ова е една од најдобрите фризури што сум ги видел!

4. Изгледа како излевање на нафта. Прекрасно!

5. Една од моите омилени трансформации – брзо станавте од слатки до прекрасни.

6. Само отсеков речиси 91 цм коса која ја растев 12 години и не можев да бидам посреќен.

7. Ви ги отповикува очите! Изгледа неверојатно!

8. Овој стил дефинитивно ви прилега супер-дупер!

9. Ја сакам твојата фризура, облека, очила, тетоважа, насмевка…сè за твојот изглед е на место.


10. Конечно го направив тоа, и не плачев!

11. Веројатно едно од најдобрите подобрувања на косата што сум ги видел! Толку ти одговара.

12. Се чувствувам како нова жена.


13. Одлучи да се придружи на темната страна.

14. Добив шишки откако размислував за тоа со месеци!

15. Изгледаш како Дакота Џонсон на фотографијата потоа!

16. Едноставно чувствувам дека оваа нова фризура повеќе одговара на вашата личност.

17. Отсекогаш сум имал долга коса, многу сум среќна што конечно ја сменив!


18. Прва слика, ох, таа е убава. Втора слика – ОМГ, таа е зачудувачка.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Слики кои покажуваат колку може да биде измамнички првиот впечаток

15 Познати мажи за кои не знаевме дека биле згодни во нивната младост