во , , ,

18 Луѓе кои останале запрепастени од тоа што им било послужено во ресторан

Готвењето е уметност. Не секогаш имаме доволно вештини и знаења сами да подготвуваме гастрономски ремек-дела. Денес, сепак, тоа не е проблем бидејќи можете да отидете во ресторан и да пробате нешто поинакво. Но, понекогаш специјалитетите во рестораните не се јадењата, туку презентацијата.

1. Начос во… лопата за ѓубре.

2. Премногу е

3. Гарнир од рибни коски? Зошто да не!

4. „Нема садови? Ќе јадеме од мистрија“.

5. Кога сте спортски расположени.

6. Се надеваме дека ниту еден човек не е повреден при сервирањето на ова јадење.

7. Ова ремек-дело.

8. Со оваа големина на порцијата, главната работа е да не се прејадувате.

9. Дали е ова десерт или процес на ѓубрење на растенијата?

10. „Душо, ја превиткав скалата и испуштив малку храна врз неа“.

11. Некој ми јадел од порцијата.

12. Изгледа одлично, но не е јасно како се јаде.

13. Одличен појадок, но чудна презентација.

14. Кој ја дизајнирал оваа чинија за супа, никогаш претходно не јадел супа.

15. Мислевте дека овие чаши се користат само за сладолед? Но не!

16. Зарем количката не е преголема за ваков „пазар“?

17. Ова не е леано железо, туку пластика.

18. Изгледа како растение, но всушност е јадење кое се служи во ресторан со 2 Мишелин ѕвезди.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мамо мамо, тато се заканува дека ќе се фрли…

Полага студент испит и професорот му го поставува првото прашање, овој нема поим…