во , ,

18 совпаѓања кои може да се класифицираат како „шанса една на милион“

Кога четката за заби спасува огледало што паѓа и осите се гнездат на спреј за против оси, тоа искрено не е нормално. Без разлика дали се работи за среќа или лоша среќа, некои луѓе имаат моменти во кои не би верувале доколку не ги видите самите. За среќа, во некои случаи, камерата беше при рака.


1. „Му реков на мојот пријател дека е невозможно да се стави паричка на работ“.

2. „Видов 4 генерации на Honda Civics, подредени по возраст, сите бели“.

3. „На картонот што го користиме на работа, ја најдов буквата Е што го преживеала процесот на рециклирање“

4. „Во една винтиџ продавница најдов чинија направена од личност која ме инспирирала како дете. Кога се вратив дома, сфатив дека тоа е сад напаравен од хартија што го имам 31 година“.


5. „Мојата нова роботска правосмукалка се чини дека се откажа“.

6. „Актерот Шон Астин е на мојата матурска вечер во 1993 година и повторно 26 години подоцна во Дизниленд“.

7. „Ги гледав профилите на Тиндер. Го кренав погледот и ја видов девојката чиј профил го гледав“.

8. „Успеав да сликам пред да се појави симболот „1|3“ на екранот“.

9. Овие изгорени сиалици во натписите се совршено продолжение еден на друг.

0. „Брат ми ги собори сите кугли освен 7, 8, 9 и 10. Чудно, нели?

11. Совршена поставеност на пајажината.

12. „Додека ја сликав оваа слика ми падна лист пред телефонот“.

13. „Огледалото во бањата падна. Не се скрши само поради мојата четка за заби“.

14. Оси направија гнездо на спреј против оси.

15. „Го запознав Кијану Ривс еднаш кога имав 14 години. И повторно кога имав 17. Тој беше облечен во иста маица и двата пати“.

16. Едно кученце испадна бело.

17. „Белата лента на телото на моето куче совршено се совпаѓа со работ на водата“.

18. „Случајно најдов стара зграда која изгледа како онаа на мојата слика“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 дами кои им дозволија на стилистите да прават што сакаат со нивниот изглед

20 Накит од кои секој крие мал фрагмент од нечиј живот