во ,

18 „Среќници“ кои решиле да уживаат во шопингот, но биле тотално разочарани

Замислете: долгоочекувано купување, прекрасно пакување, го отворате и добивате големо разочарување наместо тоа што сте го сакале. Има малку зборови за да се опише иритацијата од тоа, но еден начин да се испушти пареата е да им се каже на другите луѓе. На пример, странци од Интернет кои ќе сочувствуваат со вас и ќе речат: „Не се лути, следниот пат дефинитивно ќе имаш среќа!“

„Купив скапи кедрови даски за обложување на куќата. Почнав да ги обработувам и со солзи сфатив дека сум алергичен на кедар“.

„Купив чаша за доста голема сума. За прв пат истурив чај во неа“.

Реклама

„Оваа кул шолја за кафе се испостави дека е премногу топла за да се држи. Но, најлошото е што втората ја купив како подарок за мојот шеф“.

„Купив говедско месо. Го вадам, а парчето е мувлосано“.

„Нарачав сос за шпагети. Пакетот пристигна.”

„Отидов во друга земја, таму купив костум. И веќе дома забележав нешто излишно на него“.

„Купив фломастери на распродажба, веднаш ја фрлив амбалажата. А потоа ги отворам и гледам дека во нив нема мастило“.

„Ќе зготвам романтична вечера. Го отворам сирењето што го купив вчера и еве го.

„Купив апостолки пред 4 часа. И тие се веќе се скинати“.


Ајде да играме пинг-понг.

„Веројатно ќе се задржам на користење обичен нож наместо овие фенси работи.

„Со таков „ситен“ дефект е испорачана даската за сечење.

„Мојата скапа брендирана тава конечно пристигна. И не, не мора да биде овална“.

„И мојот син едноставно сака бело чоколадо.

„Мојата пријателка нарача фустан преку Интернет за да го облече на концерт.

„Купив комплет за изработка на накит.

Играчката дојде стуткана во вакуумско пакување.

„Лососот само се залепи за мојата сосема нова скапа нелеплива тава“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Не можеш ли да си го скротиш животното! Што се разлаја толку! Ќе го разбуди бебето!

Како би изгледале 15 познати личности кога би живееле во класичната ера