во ,

18 Храбри дами кои решија целосно да се трансформираат

Реклама

Понекогаш не можеме да одолееме на желбата да го промениме начинот на кој изгледаме. Можеби ќе ни здосади секојдневно да ја четкаме и стилизираме долгата коса или можеби ќе сакаме да пробаме нова боја на коса. Добро е што сите овие промени можат да се направат со помош на фризер, благодарение на кој можеме да добиеме сосема нов изглед.

„Јас го направив потегот!

„Тоа е најкатарзичната работа што сум ја направила.

„Поминаа 10 месеци откако ја скратив косата. Тоа беше првиот чекор што го направив за да излезам од мојата комфорна зона и искрено ми помогна да научам многу за себе“.

„Ја сакам мојата нова фризура!

„Ја избричив главата од добра причина пред неколку недели. И искрено, секогаш кога ќе се погледнам во огледало, се возбудувам за тоа што го гледам. Се чувствува одлично.”

„Ја сакам мојата нова боја на коса!

„Во последно време сум многу незадоволна со мојата коса. Ја пресеков денес и малку сум изненаден од тоа колку сум среќна“.

“Ја сакам!”

„Конечно се скратив и се чувствувам одлично. Плачев малку и се уште се тресам, но испадна неверојатно“.

Ја напуштив работата како корпоративен адвокат за да имам таква коса“.

„Сакав шишки онолку долго колку што се сеќавам и една вечер моето момче рече „оди направи го“, па јас го направив тоа во 3 часот наутро“.

„Утрово импулсивно ја отсеков целата коса и супер сум среќна со тоа.

„Мала трансформативна акција.

„Многу сум задоволена од ова!

„Побарав совет. 90% рекоа пикси и јас отидов на тоа. Јас сум супер среќна!“

„Имав голема промена на косата, бидејќи цел живот ја имав на левата страна. Мислам дека конечно ја пронајдов бојата на косата што најмногу ми одговара’.

„Конечно ја скратив косата.“

„Се потстрижав (и навистина ми се допадна) пред околу една година и на мојот сопруг не му се допадна мојата фризура и рече дека изгледам како маж. Сега повторно ја издолжувам косата“.

„Па, тој сега е мојот поранешен сопруг и ја вратив косата. Повеќе нема да го живеам животот по туѓи правила“.

Дали некогаш сте експериментирале со вашата коса? Која е најлудата работа што сте ја направиле?


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

24 Фотографии кои можат да ги збунат и најпаметните умови

17 Мажи кои покажуваат како брадата ги менува