во , , ,

18 Хумористични илустрации за хаотичното и емотивно секојдневие на мајките

Животот со мали деца е хаотичен, тежок и напорен, но и полн со емотивни моменти кои го полнат срцето.

Мајка од Украина низ хумористични илустрации го раскажува своето секојдневие со двата сина и сопругот. Ако имате мали деца, несомнено ќе се пронајдете во илустрациите на Олга Алексеева.

Што мислиш?

36 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

26 Симпатични стрипчиња со кои секој сопственик на мачки може да се поистовети

26 Морничаво-реалистични копии на ликовите од серијалот “Симпсонови”