во , ,

19 Докази дека понекогаш работите не се толку јасни како што изгледаат

Понекогаш нашиот мозок и очи можат да нè измамат: игнорираат детали или автоматски го поврзуваат она што го гледаме со нешто познато. Овој пристап е практичен само додека не видите нешто како ремек-делата во нашиот избор денес.

Нема пет нозе.

Нејзината опашка лежи до нејзината лева задна нога.


„Верувале или не, во овие тегли има иста количина џем.“

„Гледав долго време пред да сфатам дека е куче, а не ќебе.“

„Ова е обична крава. Нејзиното име е Берта“.

„Всушност, се е во ред со неговите нозе.“

„Се чини дека телефонот е оштетен, но само одразува дел од лустерот“.

„На почетокот мислев дека е пред огледало.“

За малку ќе доживеав срцев удар кога го видов тоа на подот“.

Мала мачка во мијалник? Или тоа е када?

„Имам голема мермерна бања, славина од 30 сантиметри и мачка со нормална големина.“

„Предолго не можев да разберам зошто оваа слика е меѓу оние што ни ги мамат очите“.

Тркалата на велосипедот се на место, тие се само валкани.

„Мислев дека излегува од подземен портал“.

„После години штедење, конечно купив куќа.“

„Тоа сум јас со бебе во рацете.“

Ова морничаво бело суштество со голема глава се покажало дека е куче кое застанало на задните нозе.

„Мојата светилка е и зад телевизорот и пред него.“

„Мојот девојка ја храни антилопата. Ако погледнете внимателно, можете да видите други делови од телото зад главата“.

Тоа не е џиновско пакување чај. Се гледа само масата, но не и подот.

Две мачки или мачка со две опашки?


Можеби изгледа дека островот лета на небото, но треба да обрнете внимание на неговиот одраз.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Омилени познати личности кои ќе наполнат 60 години во 2022 година

20 Мали богатства пронајдени случајно во обични домови