во , ,

19 Креативни луѓе кои заштедиле на скапи работи правејќи ги со свои раце

Реклама

Многу луѓе, обидувајќи се да го ажурираат ентериерот, прибегнуваат кон помош на дизајнери. Ова заштедува многу време бидејќи експертите можат да предложат необични решенија за уредување или да препорачаат интересен мебел. Сепак, сè уште не исчезнале такви занаетчии, кои умеат да ги стават истакнатите професионалци во својот мал џеб и на одличен начин да го трансформираат својот дом.

„И кажав на една девојка дека можам да работам со дрво. А таа ми одговори: „Па добро“. Ја направив оваа кутија за неа“.

  • Кутија? Да, тоа е легендарен предмет!

Висечки за сад за „мачка“. Пред и сега.

„Кога живеете во стан под кирија, а во кујната нема доволно кабинети“.

„Решив да направам висечка маса без ногарки. На масата лесно може да се сместат 5 луѓе.”

„Еве некои од моите дела што би сакал да ги покажам“

„На ќерка ми и требаше мало биро. Го направив со скриени прегради“.

„Моето внимание го привлече фотографија од светилка направена од додекаедони. Решив да направам лустер со слична форма. Прекрасно е, дава многу светлина“.

„Полици за зачини за мојата сакана жена“.

„На мојата сопруга и направив ноќна маса за нашата годишнина, а потоа ја оставив во ИКЕА! На цената напишав: “Среќна годишнина, Пејџ!”

„Прв обид за врамување на мојата мала слика“.

Човекот со светилка. Патем, главно е направен од полипропиленски цевки.

„Решив да го диверзифицирам дрвениот ѕид на новата селска куќа со елен во техниката на жичана уметност. Потребни беа клинци и 200 метри конец“.

„Направив забавно осветлување за мојата дневна соба.

„Минатата година му направив кревет со џип на мојот најстар син, а оваа година мојот малечок доби кревет со булдожер за неговиот 3-ти роденден!

Авторски часовник од дрво.

„Решив сам да го направам речиси целиот мебел за мојот стан. Почнав со гардеробата. Може да се преуреди за една минута по потреба“.

„Направив кабинет за мојата сопруга.”

„Купив буре од 200 литри и од него направив софа.

„Од октомври, мојата сопруга почна да бара да направиме камин. Се спротивставив на притисокот колку што можев, но таа влезе во коалиција со ќерка ми и заедно победија“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тато, купи ми молив…

16 Познати личности кои толку многу се промениле со текот на годините што ни е тешко да ги препознаеме