во , ,

19 Луѓе кои имале неочекувана среќа

Можеби секој има такви денови кога се чини дека среќата ви слета на рамо, а камион со медењаци е готов да се преврти на вашата улица. И ако животот е полн со мали и големи задоволства, сакаме да му кажеме на целиот свет за тоа.

„Денес ми е 40-ти роденден. Не сакав да славам, но вчера добив писмо со вистински подарок“.

„Да, ова е автограм од Жан Пол Белмондо“.


„Планот беше да има три јајца. Има три јајца, но во нив има и 7 жолчки “.

„Мојот син и јас се шетавме и разговаравме за божиќните подароци кога го видовме ова чудо.

„Првиот работен ден во болницата, јас и мојата пријателка имавме среќа да помогнеме при породувањето. Блескаме од радост“

„Најдов нешто во мојата вечера – ова е скапоцен камен“.

„Мразам да се фалам, но штотуку добив одлична вест: јас сум првиот од моето семејство што оди на факултет“.

„Ова е мојот среќен ден. За прв пат наидов на авокадо со толку мала семка. Мислам дека треба да купам тикет за лотарија “.

„Нарачав едно лего,а  добив две. Тоа е среќа“.

„Наидов на парче од пилешко во облик на срце“.

„Изнајмивме гаража и почнавме да ги фрламе старите работи. Во куп ѓубре ја пронајдовме оваа торба во која имаше 14 комплети играчки – пирати и Индијанци. Биле спакувани во 1993 година.“

„Денес случајно го открив овој поток додека шетав во шумата. Не знаев дека има толку убава природа во моето родно место“.

„Ова пржено јајце има ист облик како лебот.“

Оваа елка ја најдов додека шетав во шумата.

„Направив селфи со Меѓународната вселенска станица додека ме прелета синоќа.“

„За Божиќ ми дадоа повеќе од 2 кг ф’стаци“

„Некој фрли цела торба Лего од 2009-2011 година во нашиот двор. Го зедов, сега го средувам“

“Што? Некој фрлил лего ?! Вие едноставно имате неверојатна среќа“.

„Работам со скратено работно време како добавувач. Вчера еден муштерија рече: “Чекај, имам нешто за тебе!” – и ми го даде ова колаче“

„Купив вила. Речиси веднаш, на таванот беа пронајдени 2 пакувања советски банкноти во апоени од 10 и 25 рубли во вкупна вредност од 35.000 рубли.


„Околу еден месец подоцна, на истото поткровје, под моите нозе се тркалаше регионален весник од 1969 година. Го шутнав и испадна дека е тешко. Резултат: 144 монети од владеењето на Александар III и Николај II.

„Го најдов ова бебе во кутија за намирници на работа. Тој лелекаше толку жално. Сега сме најдобри пријатели“.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледаат лицата на 19 супермодели на врвот на славата и денес

16 Ретки фотографии од познати личности кои тек-тук кој ги видел