во , ,

19 Луѓе кои сакале да зготват нешто обично, но создале ремек дело

Секогаш е тешко да се каже не на слатките. Но, дали е можно ова да се направи кога тортата е толку убава што е дури и страшно да се допре со вилушка? Не го знаеме одговорот на тоа прашање. Но, се чини дека хероите на нашата селекција денес имаат посилни нерви затоа што се осмелија да направат нешто што е невозможно да престане да му се восхитува.

„Пита со цреши инспирирана од Алиса со прелив од шеќер во прав“.

„Торта со чудовиште со колач + колачиња“.

„Откако престанав да работам, пекарството го претворив во извор на приход. Чоколадна торта со крем од ванила“.

„Овој викенд ја направив мојата прва торта Jelly Island. Желатинот не испадна многу добро, но генерално сум многу задоволен“.


„Еха! Ова мора да биде најслатката сунѓерска торта досега“.

„Мојата прва торта од лимета, точно на време за утрешниот роденден на мајка ми“.

„Мини колачиња што ги направив како дел од дизајнот на тортата“.

„Многу сум задоволен од бебето Фурби. Тоа е торта со лимон со крем и џем од малини“.

„Колачиња од Сончевиот систем за мојата внука“.

„Една пријателка ме замоли да направам торта за роденденот на нејзината мајка и еве го резултатот! Никогаш не сум бил толку горд на моја торта“.

„Трет и убедливо најдобар обид за украсување торта“.

„Еднорог што јаде мозок. Желбата на ќерка ми за нејзиниот 4-ти роденден.”

„Беше многу забавно да се направи ова за една пријателка и нејзиното друштво. Што мислиш?”

„Најдобрите колачи што некогаш сум ги изеле. Многу сум горд на она што испадна. Направив повеќе од 400 парчиња“.

„За мојот роденден испеков торта.“

„Никогаш не сакам да ги видам M&M’s никогаш повеќе во мојот живот“. Добро, барем еден месец“.

„Капкекси со тема Марио за роденден на 5-годишно дете“.

“Пита од јаболка. Не можам да престанам да го правам тоа“.

„Фондан црв за шега со учителката на ќерка ми“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Познати личности на кои не им пречи да стапнат на црвениот тепих со своите семејства

5 Tрикови со кои Сандра Булок изгледа младо и на 57 години