во , , ,

19 Луѓе кои се горди на своите достигнувања

Има моменти кога луѓето сакаат да ја споделат радоста од она што им се случува, со целиот свет. Лични достигнувања, професионален успех, венчавка со саканата личност – причините за среќа можат да бидат сосема различни, но секоја од нив е достојна да се каже.

„После 10 години брак и 2 деца, ја најдов мојата венчаница и сè уште ми стои!”

„Прославив 5 години живот во Јапонија со 5-то искачување на планината Фуџи”

„Го исполнив мојот сон и зедов крава. Таа сега има 3 месеци и ја сакам исто како и денот кога првпат се запознавме“.

“Успеав! Дипломирав на факултет“.

„Работев напорно и конечно го купив мојот прв автомобил. Толку сум гордa што не е на кредит!“

„Добредојдовте во нашата градина. Многу сме горди на неа!“

„Реков да“! Се мажам за мојот најдобар пријател и никогаш во животот не сум била посреќна“.

„Денес ја купивме нашата прва куќа.”

„За прв пат во животот освоив нешто, и тоа двапати! Добив награда за најдобар режисер на колеџот и награда од публиката за најдобар проект“.

“Ги грицкав ноктите 27 години и конечно престанав“.

„Се борам со депресија секој ден. Денес победувам!“

„Конечно зедов маче. Сега се будам среќна за прв пат по долго време и сето тоа е благодарение на него“.

„Само што го освоив првото место и добив 20.000 долари за моето уметничко дело“.

„Денес ја започнав мојата кариера како готвач. Ова е мојата прва кујна и јас сум одговорен. Ова е еден од најсреќните денови во мојот живот“.

„Ова е првиот зеленчук што сам го одгледував“.

“Ја добив мојата возачка!”

„После 6 години напорна работа, конечно ја објавив мојата прва книга.”

„Направив нешто на што сум навистина горда. Минатиот викенд направив Спартански натпревар на планините над 26 километри“.

„И ова е после 4 операции на рамо! Верувам дека можам да направам сè!“

„Денес се оженив за најубавата девојка на светот!”

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Мали Џокица, што ни дава кокошката?

Миличок, знаеш дека во недела ми е роденден нели? Ќе има ли подарок за твоето маченце?