во , ,

19 Луѓе кои создаваат неверојатни работи со своите две раце


Денес во продавниците можете да купите апсолутно сè, но ако тоа нешто е уникатно, па дури и во една копија, тогаш дефинитивно ќе чини колку крило на авион. Но, некои мајстори не трошат пари и самите создаваат извонредни работи. Понекогаш дури и од обична завеса или чаршаф.

„Направив капут во стилот на 50-тите. Патем, сега е -28 ° C и ми е топло во него!“

Изгледаш како сите шумски животни околу тебе да пеат.

Долго време бев сама дома и решив да направам навистина голема промена

„Ризикував да сошиам нешто похрабро од вообичаено.“


„Ми се чинеше дека сум премногу стара за таков фустан. Но, тогаш помислив! Толку многу се трудев и би било штета да се покаже само на манекен“.

„Наставникот ме замоли да направам лажна храна за училишната претстава“.

„Конечно сфатив што да правам со оваа ткаенина. Ми требаше повеќе од 10 години“.

„Направив комплет кожени подлоги за роденденот на тетка ми.“

Го направив овој фустан за свадбата на мојата другарка.

„Работењето на него ми помогна да го оттргнам умот од куп тажни мисли и сега планирам да создавам се повеќе и повеќе.“

„Сошив панталони во кои можам и да работам и да спијам. И можете да седите нормално!“

„Мојот прв фустан! Направено од стар чаршаф“.

„Направив долна облека за себе и за мојот дечко.“

„Направив кошула од завеси.“

„Мојата верзија на модерен корсет“.

Копија од фустанот на Cruella De Vil. Со џебови!

„Тоа не е совршено, се разбира, но сè уште сум среќен што го нарекувам мое“.

„Мојата нереално талентирана снаа направи кревет за нашата мачка.“

„Моделот беше кошмар, морав да поправам многу работи, но на крајот успеа“.

Денес направив ранец.

5 часа на машината за шиење – и новиот фустан е готов.

„Го направив овој фустан за да вечерам со мојот дечко за Денот на вљубените.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Сакаш ли сладолед? Ја ќе си земам со чоколада, а ти?

15 Стари фотографии на кои се спојуваат минатото и сегашноста