во ,

19 миленичиња кои на своите сопственици не им оставаат ни минута мир

Секој сопственик на домашно милениче знае дека се може да се очекува од него. Mоже да се соочите со искрено ненадеен пресврт на настаните: мачката удобно седи во машина за миење садови, а козите џвакаа низ вратата на сопствената штала.


„Еве ги моите чорапи!“

„Фрегија спие само во вакви смешни пози“

„Козите џвакаат преку дупка на вратата од нивната штала. И тогаш Сникерс се заглави во таа дупка“.


„Во мојата гаража има мачиња. И ова е посебно. Едноставно се случи.”

„Нудл виде како еден исект лета во светилката и остана таму во следните 20 минути“

„Ова е она што таа го направи со својот кревет денес додека бев на работа.“

„Сè уште не разбирам како ова место може да се смета за удобно“

„Еве го мојот штотуку изладен чизкејк од тиква. Мојата мачка е виновна“.

„Вака успеавме да го изгубиме кучето на нашиот син. Како не го видовме толку големо куче: едноставно не погледнавме на покривот“

„Вака мојата мачка гледа телевизија“

„Сигурен сум дека мојата мачка повикува демони.“

„Секогаш кога одиме, таа се врти на секои неколку чекори за да се насмее.“

„Да, секако дека го нарачав ова за тебе!“

„Сега мајка ми знае зошто нејзината чанта има бујна постава“.

„Се прашувам што мисли мојот гуштер во моментов.“

„Тој го прави ова секогаш кога јас ги мијам садовите.“

„Пуштете го да излезе од кафезот“, рекоа тие

„Таа лежеше во таа положба и зјапа во мене. Ова траеше 10 минути“

„Цел ден го печев овој леб само за да ми го украдат“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

24 Винтиџ предмети кои за некои се ѓубре, а за други среќни

18 познати личности кои не престануваат да бидат мајки, дури и на црвениот тепих