во ,

19 Станбени проекти од серијата „Мојот сопруг шета наоколу и е нервозен“

Сите сме навикнати на фактот дека градежниците понекогаш можат да згрешат – го ставаат штекерот на погрешно место или ги мешаат чешмите со топла и ладна вода – сето тоа се мали грешки кои лесно се поправаат. Меѓутоа, кога ќе видите радијатор на таванот, скалила во бањата или тоалетот, нашиот мозок едноставно се исклучува, одбивајќи да веруваме што се случува.

„Во станот во кој живеев претходно вака се отвараше вратата од тоалетот.“

„Чудотворец“

Реклама

Бања и комода со рачки: две во едно.

Во секоја нејасна ситуација, направете скала

„Ова е влезот во бањата во изнајмен стан во ски-центар.“

„Чудна одлука за решение“

Кога нешто очигледно тргнало наопаку за време на изградбата

„Не можам да престанам да размислувам за тој мијалник.“

„Изнајмив стан преку Интернет, па не го видов тоалетот“

Станав горд сопственик на хипотека и конечно стигнав до реновирање на станот. Но, наидов на неочекуван проблем. Кога го извадив гипс-картонот од ѕидот, се покажа дека под него има изолација.

„Најчудниот станбен комплекс што некогаш сум го видел“

„Бањата на моите родители е на платформа под таванот, па секој пат ја удирам глава.“

„Мило ми е што ја видов долната половина од мојата кошула.“

Малку е гужва

„Живеам во Бразил, мојата куќа е полна со архитектонски недостатоци, од кои еден од нив се скалите во бањата.“

„Нови скали во моето училиште“

„Оваа славина е поставена така што мора да ја држите раката до мијалникот за да ја користите.“

Според планот, тука треба да има прозорец… А, за малку ќе заборавивме

Кога ќе ја ставите бравата на погрешна врата


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Фотографии кои зрачат со добра енергија

23 Луѓе кои решиле темелно да ги исчистат старите работи и резултатот е неверојатен