во ,

19 Уметнички дела кои се случиле случајно


Многу кул работи кои се дел од нашиот секојдневен живот, како Кока-Кола и чоколадните колачиња, беа измислени случајно. Можеби сите сме создале уметничко дело со случајно истурање кафе или фрлање грст бонбони во вода. Некои дури ги гледаат овие случајности како посебен знак дека универзумот ги испраќа.

1. Ова е одразот на витражот на нашата врата.

2. „Го истурив кафето и случајно создадов уметност“.

3. Ледено ремек дело.

4. Јајца за појадок.


5. „Кафето утрово изгледаше како изненадена мечка“.

6. „Момчето од продавницата ми погледна чудно бидејќи ја сликав бојата пред да ја измеша. Мислам дека изгледа одлично.”

7. „Денес ја бришев бојата што се лупеше и случајно добив силуета на слон. Му ги нацртав очите и устата“.

8. „Уметноста што штотуку ја создадов со правосмукалката“.

9. „Камин од перачка, жена ми ја направи оваа слика!“

10. „Денеска бојадив велигденски јајца и погрешив едно. Излезе дека е како вселената“.

11. „Истурив кафе. Се вратив подоцна и го најдов како ме гледа“.

12. „Денес случајно направив лебед“.

13. „Направив цртеж од светло во тунел, но испадна дека е малку личи на Бетмен“.

14. „Сигурно ја вознемирив масата кога истурив вода врз неа“.

15. „Случајно ги испуштив M&Ms во вода“.

16. „Ја послужив нашата вечера и случајно направив фаци од шпагети“.

17. „Ќерка ми го фрли акрилот во мијалникот“.

18. Здраво господине, дали ве познавам?

19. „Случајно создавање на нов живот“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Како изгледаат дами од различни земји на иста возраст

Абе Иване нели ти кажав пред да почнаш да се тепаш…