во , ,

20 Фотографии од куќи кои дефинитивно не изненадија денес

Некои згради привлекуваат внимание со својата оригиналност дури и од далеку, додека други ги кријат своите тајни длабоко во себе. Ликовите во нашата статија имаат среќа да живеат или само да одат покрај такви места. Бунар во кујната, тајна врата, па дури и сеф во подрумот кој не бил отворен 20 години – работи што никогаш не ги виделе.

Ние од Навалица со љубопитност погледнавме некои фотографиите од необични домови, чии сопственици точно знаат како да ги изненадат своите гости.

Добра работа за во кујната. Многу корисно во случај на опсада.

„Видов прекрасна куќа во Словачка.“

„Ако ги изгаснам светлата во мојата кујна, на подот ќе се појави цела галаксија.“

„Вујко ми има џиновски кактус во својата куќа. Тој е веќе на 35 години.“

„Неодамна купив куќа – и само погледнете го чудниот прозорец во гаражата.“

„Една од куќите во нашиот град има таква ограда. Се насмевнувам секогаш кога ќе поминам покрај неа.“

„Бевме ангажирани да ги санираме темели на стара куќа. Изгледаше сосема обично, но внатре нѐ чекаше изненадување. Ова е трпезаријата, на пример.“

„Во станот на моите баба и дедо точното време на часовникот може да се види само во огледалото.“

„Во мојата населба има куќа која е речиси целосно покриена со растенија.“

„Пред десет години, дедо ми купи куќа и видете што нашол во кујната. Тоа е длабок стаклен бунар“.

„Секој ден поминувам покрај куќа која има свој мост.“

Куќа во Германија, која е најголемиот часовник со кукавица

„Неодамна купив куќа, а во подрумот имаше сеф. Претходните сопственици не можат да се сетат на кодот, велат дека поминале 20 години како не е отваран сефот. Ќе му се јавам на браварот. Многу е интересно што има внатре.“

„Во куќата во која живеевме, корпите за отпадоци беа во земја.“

„Во една од куќите во Малезија има авион на покривот“

„Мојата куќа беше банка. Стариот сеф го користиме како подрум.“

„Во мојата  куќа има многу соседни врати.“

Ништо фенси, само џиновски диносаурус во градината


„Еден мој пријател реши да го замени тепихот и откри дека долу има врата за во подрум. Внатре имаше многу тегли со зимници.“

„Во куќата на мојот пријател расте дрво.“

Какви екстравагантни куќи сте виделе? Кажете ни за нив.

Навалица Продавница

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Најсмешни фејлови од луѓе тотално изгубени во ПРЕВОДОТ

Некој пијаница си се шетал по улица и цело време ја пцуел Државата…