во , ,

20 Луѓе кои дефинитивно се родени под среќна ѕвезда

Понекогаш, кога работите не одат како што треба, дури и мала работа може да ве расположи и да ви даде волја за живот. Ова може да биде поддршка од пријателите, сончев ден или случајна насмевка од среќа.


„Добив јајце плус во кутијата. Мислам дека имам многу среќа“.

„Изгледа како среќен ден.“

„Моето куче ископа тартуф во дворот“.

„Сум видел многу слики на кои некој има 2 жолчки, двоен сладолед и така натаму. И јас денес имав среќа“.


„Денес е мојот среќен ден.“

„Лево е слика што ја имаме дома, а десно слика од минатиот викенд. Дури денес забележав дека има птица“.

„Секое 5-то пакување содржи играчка. Јас сум победник“

„Изгледа дека имав среќа денес.“

„Нарачав стакло за таблет. Од мене беше побарано да изберам: црно или бело. Избрав црно. Го зедов пакетот денес“.

Ова повеќе не е чоколаден чипс, ова е чоколаден камен.

“Што е ова?”

„Нуркав и одеднаш почувствував нешто бодликаво во костумот. Експертот потврди дека ова е вистински дијамант“.

„Додека ја чистев куќата на мојата клиентка, таа ми го донесе ова и ми рече: „Толку долго работеше и сè уште не си јадела ништо“.

„Навистина добар ден.“

Јакната ми ја спаси крофната.

„Јас сум учителка и оваа недела не беше лесна. Кога отидов во ресторанот, случајно ми дадоа дополнително бурито“.

Вчера го испуштив мојот сад и погледнете каде падна“.

„Огледалото во бањата падна. Ќе се скршеше, но четката за заби го спаси“.

Купив двопек и се чини дека го фатив џекпот.

Вечерва во супермаркет, купив чај од автоматот, а за рестото добив 6 монети за спомен.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Дами чија потрага по совршенството дефинитивно ќе ви биде инспирација

Драга Марија! Мислам дека нашата врска веќе не е тоа што го замислував. Оддалеченоста помеѓу нас…