во , ,

20 Луѓе кои докажале дека секогаш има време за совршена промена

Секое патување започнува со еден чекор. Губењето вишок килограми може да ве чини многу напорна работа, но со доволно посветеност (а можеби и лишување од нашите омилени слатки), всушност можеме да го постигнеме тоа.


1. „Безброј часови во теретана и диети“

2. За ова достигнување ми требаше помалку од една година!

3. Од 226 до 90 кг!

4. „Мојот напредок за 2 години“


5. „Фотографијата лево е од февруари. Десно е од септември“.

6. “Ја сменив големината 3XL со S!”

7. Иста маица, различно тело.

8. „Поубаво изгледам!“

9. Две различни свадби

10. „Не бројам калории, туку само се информирам како да избирам храна“.

11. „Вујко ми едвај ме прегрнуваше претходно“.

12. Погледнете го нејзиниот напредок, една година подоцна!

13. „Потребни беа многу јајца и еден тон салата“.

14. „Трчам 3 милји на ден!“

15. Важно е да се фотографирате за да го видите вашиот напредок.

16. Ја смени облеката од 3XL во М!

17. „Никогаш не се откажувај од себе и верувај дека можеш да го направиш тоа“.

18. „Ако можев јас да го направам тоа (а јас сум љубител на слатки), секој може да го направи.“

19. „Почнав со 240 кг и сега имам 125 кг.“

20. „Се префрлив од кошула 7XL на M/S“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Зоки, колку е три по три?

Ова е грабеж! Давајте ги парите и накитот!