во ,

20 Луѓе кои заслужуваат аплауз за нивната напорна работа


Некои луѓе храбро ги прифаќаат предизвиците. Тие ги инспирираат оние околу нив да дадат се од себе и никогаш да не се откажуваат од своите цели. И не е важно дали се работи за слабеење или создавање на прекрасен фустан од нула. Напорната работа се исплати.

1. Не чекајте да се случи, направете го тоа.

2. „Работа што ја завршив пред неколку недели. Уживам во она што го постигнав“.

3. „Толку задоволувачки“.

4. „Кристи целосно се опорави“.

5. „Направив капут од скршени чадори“.

6. „Стар макси фустан прераспореден“.

7. „Focaccia, директно од рерната, како што сакавте“.

8. „Ми се допадна облеката на Тејлор Свифт, па си направив една“.

9. „Методички го отстранив 20-годишното навлегување на англискиот бршлен од дворот на моите родители. Еве!“

10. „Ја направив оваа огромна „книга со правопис“ со кожна корица користејќи традиционални техники за врзување книги“.

11. „Решив да го заменам нашиот распаднат трем за нешто малку поубаво“.

12. „На ќерка ми и направив кревет во форма на замок. Ми требаа неколку месеци, но таа сега навистина го сака“.

13. „Успеав да ослабам 23 килограми“.

14. „Мој викенд преуредување на пералната“

15. „Благодарам на сите што ме охрабрија да не се откажам од растението во мојата лабораторија“.

16. „Денес го организирав овој распоред на пиперки на работа“.

17. „Пресоздадов фустан од The ​​Chilling Adventures of Sabrina“.

18. „Ми требаа 3 години, но мило ми е што не се откажав“.

19. „Фустан од 5 долари што го приспособив“.

20. „Го исчистив огништето во дворот“.

Бонус: „2 години и стотици прошетки подоцна, Шајло ја достигна целната тежина!“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Зошто ти е толкава дупка бе Мујо?

21 Луѓе кои го имале својот најдобар ден во животот