во , , ,

20 Луѓе кои успеале значително да го подобрат својот изглед

Понекогаш треба само да изгубите неколку килограми или дури да ја промените фризурата за да станете сосема нова личност. Но, ликовите од оваа сторија имаат многу поширок простор за експериментирање, бидејќи можат и да се избричат ​​или да пуштат брада. Да, денес ќе се фокусираме исклучиво на мажите.

„Вака го трансформирав мојот сопруг“

„Тежината се намалува, самодовербата се зголемува“.


„Забите отсекогаш ми беа ужасни и конечно решив да направам нешто околу тоа. Разликата меѓу овие слики е една година“.

„Ова е резултатот по 6 месеци тренинзи.“

„Имам албинизам. Само ги обоив веѓите и престанав да ја подстрижувам косата кратко“

„Поминаа неколку години пред да се почувствувам доволно самоуверено да ги објавам овие слики од мојот напредок“.

„Разликата меѓу овие слики е една година. Ја сменив само фризурата“.

Сè уште се борам со нарушување во исхраната, но сега сум навистина горд на себе“.

„Изгубив килограми и пуштив брада“

Само што сменив некои од моите навики во исхраната и почнав повеќе да вежбам“.

„Знам дека слабеењето не е толку драстично, но сите забележаа и јас се чувствувам посигурен.“

Многу мали промени, но каква разлика

Еве што се случува ако вежбате 20 минути дневно во текот на една година.

„Конечно се одлучив за кратка фризура и многу сум среќен со резултатот.“

„Многу години се борам со нарушување во исхраната. Пауерлифтингот ме спаси“.

Беа потребни 2,5 години, но вредеше.

„Конечно сум задоволен од тоа како изгледа мојата кожа.“

„Вака изгледав во костим во 2017 и 2020 година.“

„Никогаш повеќе нема да се бричам“

„Пред и после трансплантација на коса“


„Мојот 65-годишен татко ми дозволи да му ја обојам косата виолетова. Мислам дека изгледа слатко“.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Баба Митро, пак ти? Вчера одвај те спасивме од труење со печурки…

Завршил погребот и најблиските заминале кај Перо…