во ,

20 Најгенијалните дизајни и реклами докажуваат дека некои луѓе се родени за ова

Оние кои се занимаваат со каков било дизајн можат да бидат вистински генијалци – само помислете колку реклами или дизајни на секојдневни предмети и градби ви останале во мислите долго откако сте ги виделе.

А, некои луѓе се толку воодушевени од генијалноста на овие дизајни, што на Reddit постои цел форум посветен само на тоа.

Во продолжение, пак, можете да погледнете дел од најдобрите дизајни што биле споделени од корисниците на Reddit:

Реклама за презервативи

Бројот на пиксели на сликите е ист со бројот на загрозените животни што ги претставуваат

„Бараме графички дизајнер“

Клупа во библиотека

„Користете ја електричната струја паметно“

„Лошо место за постер. Уште полошо место за кревет“ и „Ако овој постер беше бездомник, тогаш повеќето луѓе немаше ни да погледнат надолу“

Ако ги споите монетите од Мексико, се претвораат во календар на Ацтеките

Генијално лого за ресторан со име „Лебедот и патката“

Одличен приказ на изгледот на древните градби

Гума за бришење што се претвора во планината Фиџи

Постер за кампања за безбедност во сообраќајот

Насловна на National Geographic – „Планета или пластика?“

Корици на книги за Римската империја

Одличен дизајн на ЦД-то за филмот My Neighbor Totoro

Реклама за Volkswagen инспирирана од Star Wars – „Јас сум твојот татко“

Корпи со кои купувачите покажуваат дали сакаат да пазарат сами, или им е потребна помош

Кампања против загадувањето со пластика – „Што влегува во океанот, влегува и во вас“

Кампања за подигнување на свеста за Алцхајмер

Што мислиш?

22 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Бон-тон правила кои некултурните луѓе конечно ги научија за време на пандемијата

Најубавото девојче на светот порасна – на 19 години е вистинска убавица на модната недела во Париз