во ,

20+ Најидилични базени за кои засега може само фантазираме

Некои од најдобрите летувалишта и приватни вили на нашата планета, нудат цела низа спектакуларни базени кои ќе ве маѓепсаат само преку фотографиите.

Некои од нив се инфинити базени кои го одземаат здивот, додека другите се сместени на идилични локации, нудејќи ви беспрекорно уживање во сонцето, песокот и сето она што обично оди заедно со таа приказна.

Овие неверојатни базени се дел од раскошни летувалишта, кои ви даваат прилика да побегнете од секојдневието и да потонете во совршен одмор. Бали, Јамајка, Грција…

Овој пат ви ги претставуваме најубавите базени на нашата планета, кои можат да ви послужат како инспирација за кога ќе го планирате вашиот тешко заслужен годишен одмор.

Што мислиш?

5 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Холивудски ѕвезди за кои не очекувавме дека ќе наполнат 40 години во 2020

Бебенце од Бугарија мами насмевки со невообичаено долга коса