во , ,

20 Неверојатни случајности кои тотално не изненадија денеска

Понекогаш во животот има такви неверојатни случајности што едноставно не можете да поверувате. На пример, кога вашата облека е сосема иста како вашата софа, или кога ќе најдете 2 многу слични камења на многу различни места, во многу различни времиња. Сакаме да ги споделиме овие приказни со што повеќе луѓе, бидејќи се навистина интересни.

1. „Бојата на небото одговара на локалниот супермаркет“.

2. „Го продадов мојот кауч преку Интернет. Дојде еден дечко, го купи, го стави во своето комбе и тргна. Подоцна ми ја испрати оваа слика“.

3. „Мојата запалка многу личи на мојот килим…“

4. „Некој во мојата теретана има ист, грд катанец како мојот (но помал).

5. „Моите кучиња лежеа во иста положба“.

6. „Гледав Stranger Things и видов точно совпаѓање за моето рачно изработено ќебе (подарок од пред 10 години).

7. „Хартијата за завиткување на книгата што и ја купив на мојата девојка добро и прилега на крајот“.

8. „Не можев да си ја најдам патосницата за капење некое време“.

9. Оваа кредитна картичка одговара на оваа кеса со чипс.

10. „Кошулата на мојата девојка одговара на тапацирот во ресторанот“.

11. Начинот на кој овој автомобил и ова дрво се совпаѓаат.

12. „Го најдов левиот камен пред години на плажа, а десниот денес во шумата“.

13. „Мојот лак речиси совршено одговара на куќиштето за очилата на ќерка ми“.

14. „Моето куче, кое е мешана раса, изгледа речиси идентично како ова куче на вреќа со храна“.

15. „Оваа роденденска честитка што ја најдов одговара на моите чевли“.

16. „Оваа корпа за отпадоци, која не ја измерив, совршено се вклопи во малата празнина на барот за појадок во мојот стан“.

17. „Дамата на мојот лет носеше маскирни чевли“.

18. „Мојот син и јас имаме бенка на истото место на левата рака“.

19. „Некој ја паркираше својата кола до мојот автомобил“.

20. „Овој прстен (оној на прстот) го носев со години откако ми го подари мајка ми. Денеска го најдов истиот прстен“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Враќа се директор на фабрика за производство на мебел од пат од Франција…

Голем Водач, дај на Млад Воин една жена. Млад Воин сега доволно голем за жена!