во ,

20+ Среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар

Убавите, стилски и дизајнерски предмети честопати се навистина скапи. И додека некои луѓе трошат богатство на нив, други само одат на битпазари или продавници за штедливи производи и наоѓаат вистински богатства за само пени.

„Сино стакло со меурчиња во кафез од продажба на имот.“

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Го најдов ова во антикварница за 1 долар денес. Тоа е светлосин тахитски бисер поставен во жолто злато 14К“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

Реклама

„Оригиналната малопродажна цена е 528 долари.“

„Сите мои пријатели мислеа дека сум луда кога решив да си ја купам венчаницата во продавница за штедење“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Ја купив за 80 долари и имаше етикета од 1.500 долари на неа“.

„Вујко ми, трговец со уметнички дела, купи постер за Енди Ворхол во продавница за 20 долари.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Мислеше дека тоа е обичен постер, но кога го провери дома, откри дека всушност е оригинално печатење. Ова дело е раниот Ворхол од средината на 50-тите. Тоа и фактот дека е Американа значи дека ова веројатно би се продавало за најмалку 250 илјади долари на реномирана аукциска куќа“.

„Го најдов тоалетот од соништата за само 40 долари. Тоа се 60-тите. Моето семејство Јас сум луд што не го препродавам“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Еден тип на распродажба во двор ја продаваше својата дизајнерска колекција чевли за 15 долари по пар (вклучувајќи ја и Прада!). Сите се моја големина и мој стил. Купив 18 пара!“

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Јин Јанг масичка за кафе што ја добив за 60 долари! Никаде не сум го видел ова за помалку од 1.700 долари“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Овој рачно изработен фустан со целосно мониста што го купив за 30 долари убаво ќе се вклопи на свадбата на сестра ми во Париз ова лето“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

Ова е столна ламба. И вака изгледа кога е запалена.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Најдов прстен во канта. Изгледаше како веренички прстен. Го однесов во златара и ми потврдија дека е .“

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Мојата претпоставка е дека е 18K со платина поставка“.

Време е за патување! Не можете да останете дома со куфери како овие купени на битпазар.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Ја најдов оваа прекрасна шолја за чај на битпазар за околу 6 евра! Ова е од 1840 година“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Ја купив оваа количка за домашно милениче за 8,99 долари. Ова е Лулу што ја прегледува својата нова кочија“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Го земав овој прстен на распродажба во двор за време на викендот за 0,50 долари. Беше толку валкано што морав да го киснам со часови за да дознаам дека е винтиџ прстен од жолто злато од аметист“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

Витраж светилка со мачиња

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Прекрасниот ѓердан од 14К злато и синиот топаз приврзок пронајдени на продажба во двор за 1,00 долари“

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Куќите за зачини што ги зедов за 20 долари“

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Купив дрвена чанта за зајаци од Тими Вудс од 180 долари за 4,99 долари во продавница втора рака. Иако, јас ќе бидам среќен ако некогаш најдам употреба за тоа. Едноставно не можев да јо оставам зад себе“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Најубавата скулптура на змеј што некогаш сум ја пронашол. Го зедов за 5 долари.”

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Ја купив оваа кошула за 2,99 долари. Тоа е судбина.”

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви

„Купив привезок со риби на битпазар. Направено е од сребрен филигран. И има мала скриена преграда“.

20+ среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар за болви


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Залутал млад човек во шума. Одеднаш догледал трошна куќичка, тропнал и излегол еден многу стар Кинез…

Ау… Еве ти 500 денари, само не му кажувај на татко ти…