во , , ,

20-те дефинитивно најубави места на планетава за кои можеби не сте чуле

Според изборот на списанието Condé Nast Traveller овие 20 места на планетата Земја се убедливо најубавите кои едноставно ќе ви го одземат здивот доколку ги посетите.

Ангелски водопади, Венецуела

Антартик

Кањонот Антилопа, Аризона, САД

Пустината Атакама, Чиле

Бамбусовиот пат, Арашијама, Јапонија

Следна Страница

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Според мене, вашата тага е резултат на нетрошењето пари. Направете една шопинг терапија и проблемите ќе исчезнат…

30 Креативни идеи за првата роденденска торта на вашето дете