во ,

20 Фотографии кои се како кратки комедии

Куче со својот пријател мачка, човек кој помешал балсам за усни со кармин и се појавил во јавноста со нашминкано лице и лице на девојка на која и рекле да јаде црева – сето тоа се само неколку примери на животни ситуации кои испадна хумористична емисија која не натера да се насмееме.

1. “Сонцето се појави, јазикот се појави!”

2. „Фотографиите што ги правам од мојот сопруг и нашето бебе и фотографиите што мојот сопруг ги прави од мене и нашето бебе“.

3. “Кому му требаат бели теписи?”

4. „Мојата снаа го роди Буда“.

5. „Се разбудив и мислев дека ја изгубив цимерката, но ја најдов неколку минути подоцна“.

6. „На 1 април му кажав на мојот сопруг дека сум бремена. Имаме бебе од неколку месеци. Добро го прифати“.

7. „Ќерка ми рече дека сака да биде трансформатор за Ноќта на вештерките“.

8. „Го свртев грбот 30 секунди“.

9. „Родена во 21 часот на 21. ден од 21. година на 21. век, еве ја мојата новородена ќерка позира пред камерата“.

10. „Мојот туш на Airbnb“

11. „Баба ми само што го добив првиот безжичен телефон. Бебешки чекори!“

12. „Мојата мачка случајно стана Бебе Јода“.

13. „Татко ми спаси 3-неделно дете“.

14. „Мојот мал братучед синоќа се обиде да избега преку отворот за вентилација на подот“.

15. „Моментот кога сфатив дека ќе ја задржиме сестра ми и повеќе не сум единственото дете“

16. „Сигурно го сакав моето маче како дете“.

17. „Жената и мачката на мојот пријател гледаат срамежливо бездомно маче како ја јаде храната што тие му ја даваат“.

18. „Сестра ми го сликаше нашето куче како лае – еве како изгледа тоа“.


19. „Само што и кажав на сестра ми дека јаде црева“.

20. „Кога усните ви се испукани и мислите дека тоа е мелем за усни, но всушност испаѓа дека е кармин“.

Која од ситуациите во оваа статија ви се случила? Како се чувствувавте?

Навалица Продавница

Што мислиш?

15 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Луѓе кои наишле на нешто нетипично и го споделиле на интернет

Ова не е живот, ова е мака!