во ,

20 Фотографии кои се како сончев зрак во дождовен ден

Способноста да се справиме со тешките денови е кључна. Некогаш, тоа го правиме барајќи утехата од пријател или слушајќи ја омилената музика, но не треба да го занемаруваме моќта на добрата фотографија, која често има способност да ни донесе насмевка – како онаа што го фати среќниот израз на лицето на дете кога ја гледа роденденската торта или изразот на љубов на домашното милениче кон својот сопственик.

1. „Еј, здраво!“

pozitiva-1

2. „Сретнав лисиче бебе!“

pozitiva-2

Реклама

3. „Мојот мал братучед и неговиот најдобар пријател спијат заедно.“

pozitiva-3

4. „Мојот син и лавчињата споделија момент во зоолошката градина денес.“

pozitiva-4

5. „Моето куче ме пречекува дома по работа“

pozitiva-5

6. „Сопруга ми и јас го сретнавме овој мини коњ во Исланд.“

pozitiva-6

7. „Пеперутката, која ја одгледавме ја ослободивме, реши да слета на носот на ќерка ми.“

pozitiva-7

8. „Овој пријател ќе го направи летот многу попријатен! Толку е среќен што лета.“

pozitiva-8

9. „Кога келнерот случајно ќе ви разлее цела чаша ладна вода по грбот, но зетот ви фатил еден од најдобрите ваши моменти…“

pozitiva-9

10. „Ова е Луси. Таа беше многу среќна да ме види денес. Таа сака да ги покажува своите чувства.“

11. „Има 100-годишна разлика помеѓу мојот 2-годишен син и дедото ми, кој е на 102.“

pozitiva-11

12. „Ги проверував моите крави, кога ова девојче реши дека имам потреба од бакнеж!“

pozitiva-12

13. „Во мојот град има фестивал на цртежите со креда. Ова е мојот цртеж на мојата алејата.“

pozitiva-13

14. „Кога ќе видите вервериќка на сред селфи“

pozitiva-14

15. „Реакцијата на мојата ќерка кон тортата за нејзиниот прв роденден“

pozitiva-15

16. „Ја сликав оваа фотографија на кучето мое, откако ја прашав: “Сакаш ли да одиме на шетање?!” Се осеќа нејзината возбуда.“

pozitiva-16

17. „Мојот пријател опитомил дива игуана, со тоа што ја хранил со банани. Ова е најскорешното нивно селфи заедно.“

pozitiva-17

18. „Едно од нашите маченца спие во кадата на куклата на мојата ќерка…“

pozitiva-18

19. „Таа знае кога имав долг и напорен ден и ми помага да се опуштам.“

pozitiva-19

20. „Мојата пријателката денес пронашла маче на работа. Ова беше нејзината реакција“

pozitiva-20


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

28 Многу редки сцени што треба да се видат барем еднаш

17 Луѓе кои најдоа импресивни наоди онаму каде што најмалку очекуваа