во , ,

20 Читатели ги споделија највредните лекции што ги научиле од нивните баби и дедовци

Нашите баби и дедовци можат да бидат бескраен извор на мудрост, љубов и животни приказни кои никогаш не се уморуваме да ги слушаме. За многумина од нас, тие успеале да остават важни траги во нашите животи, многу слично како и нашите родители. Затоа, решивме да ги прашаме нашите читатели да ја споделат највредната лекција или спомен што го имаат од своите баби и дедовци, и одговорите пристигнуваа во огромен број.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Дали најдовте приказна во написот што беше слична на нешто што вашите баби и дедовци ви го имаат кажано?


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Звони човек по телефон во туристичка агенција…

Доаѓа дедо на киоск и бара од продавачот 100 кондоми…